2013-06-07 / Community

Honor Roll

South Portland High School, quarter three

Seniors

High honors: Jackson Beck, Leah De Cesare, Charles Key, Antonio Roberts, Emma Tremblay, Courtney Verrill, Emma Dadmun, Keirstan Field, Iliana MacKinnon, Thuy Nguyen, Angela Tirabassi and Brianna Woodward.

Honors: Halimo Addan, Elizabeth Albert, Benjamin Alexander, Akossiwa Alognon, Matthew Amadei, Willoughby Andrews, Conor Beck, Danielle Bergner, Joseph Bigbee, Erin Bogdanovich, Ashley Brown, Benjamin Burkey, Dillon Burns, Spencer Cordice, Tristan Cox, Graceson Cyr, Aaron Davies, Brianna Dechaine, Antonio Dewitt, Paige Doane, Sean Duong, Caleb Elsemore, Ryan Ely, Riley Erskine, Joseph Feely, Trevor Fenwick, Anastasija Filipovic, Hannah Folan, Nicole Grant, Emily Gray, Olivia Hamlin, Kailey Hannigan, Charissa Hathorne, Sonita Hav, Eric Howard, Zachary Jacobson, Anna Kavanagh, Ericka Lightner, Nickolas Littlefi eld, Lyndsay Lombardi, Alyssa Marchant, Elisa Martin, James Merkel, Jacqueline Merrill, Kelsey Morton, Abigail Onos, Claudia Ouellette, Ryan Pelletier, Aleina Peluso, Mary Randall, Jonah Sanville, Danae Shurn, Jesse Smith, Brianna Stark, Charles Swiger, Derek Tannoia, Zoe Trout, Madeline Twomey, Brian Weden, Jenna Wing and Sonia Zarate.

Juniors

High honors: Ethan Benevides, Harel Biggie, Shannon Conley, Kimberly Dodd, Christopher Feely, Emma Jordan, Emma Kane, Taylor Knowles, Thomas Leddy, Marcus Mainit, Eunbin Moon, Yubin Moon and Hannah Skeffi ngton.

Honors: Evangeline Abraham, Chelsea Arabia, Sanjukta Ayotte, Jonathan Bagley, Gilead Biggie, Christien Breau, Senna Bui, Bridget Campbell, Megan Clifton, Patrick Conley, Calvin Cronin, Daniel Dadmun, Lauren Darling, Sarah Donahue, Katie Dooling, Cassidy Fielding, Casey Fournier, Daniel Fox, Tyler Gagne, Olivia Garland, Hannah Gato, Cameron Gebhardt, Kevin Jackson, Christopher Johnson, Haley Kemp, Hannah Kennedy, Taaniel Kiidli, Liam Kramer-White, Maya Letourneau, Brianne Maloney, Mackenzie Mayes, Jamie McDonald, Benjamin Michaud, Ariana Mohammad, Dieu My Nguyen, Shae O’Brien, Krista Petillo, Danielle Proctor, Timothy Richardson, Keanna Rideout, Anthony Romano, Kristina Salafi a, John Salamone, Alyssa Sanborn, Elizabeth Small, Gabrielle Swim, Megan Taylor, Courtney Upton, Kaylie Vezina, Jonathan Vickers and Zared Wilburn.

Sophomores

High honors: Holly Black, Jacob Brown, Patrick Conroy, James Falconer, Savannah Fields, Isabell Kraemer, Abigail Letourneau, Kyndra McKenzie, Sarah Micucci, Sydney Onos, Lily SanGiovanni, Veronica Skelton, Morrigan Turner, Abby Young and Christine Zarate.

Honors: Nicholas Alvarez, Marcayla Amadei, Kameron Andrews, Eduardo Anzurez Uroza, Matthew Beecher, Alexa Betters, Janeya Blackwell-Orr, Jacob Breau, Jacob Breton, Luke Brown, Margaret Bushey, Tucker Carter, Paige Carter, Hannah Conway, Michael Cuesta, Henry Curran, Bryan Currie, Cheyenne Davis, Anthony Degifi co, Christina Ekholm, Devyn Emery, Gabriella Ferrell, Laurine German, Stella Gotts, Megan Graffam, Griffi n Henderson, Alexis Higginbotham, Joshua Kim, Kristopher Landon, Aimee Laplante, Lillian Larochelle, Cole Lemelin, Tiffany Littlefi eld, Trenton Lloyd-Rees, Lauren Magnuson, Madeline Martin, Claire McHugh, Michelle Medici, Kevan Merrow, Jackman Mickiewicz, Christopher Mitchell, Emily Murray, Anna Leigh Robbins-Sennewald, Emily Savage, Jack Scofi eld, Samuel Solomon, Sydnee Theriault, Kaylie Thompson, Milos Tisma, Alexandra Tolan, Benjamin Welsch, Bevan Whitehead, Samuel Woodward, Ryan Yebba and Silas Zechman.

Freshmen

High honors: Drew Abramson, Mayele Alognon, Tehillah Chitam, Ava Desjardins, Andrew Farm, Mollie Fornwalt, Madeline Hasson, Victoria Holt, Lindsey Hurkes, Casey Loring and Jordan McDuffi e.

Honors: Cameron Babb, Taylor Bacheldor, Leisa Bauman, Nicholas Belanger, Emma Benington, Leah Berry-Sandelin, Jacob Boles, Aaron Boucher, Ingrid Boyce, Andrew Bradbury, Hannah Brier, Samuel Brown, Katherine Cabaup, Tristan Campbell, Samuel DePaolo, Josie DiPhilippo, Brian Elsemore, Joseph Fassett, Olivia Fornwalt, Sarah Glidden, Tyler Goldberg, Kelsey Green, Elva Guevara-Molina, Christopher Hau, Madison Houlette, Cecilia Howard, Meagan Johnson, Mackenzie Jones, Griffi n Kelley, Margaret Koukos, Jack Kunin, Sisa Lema, Jacob Maloney, Britney Morton, Krystal Nevells, Ryan O’Riordon, Bodhi Ouellette, Emma Raftice, Sengtavanh Senesombath-Riga, Jacquelynn Tanguay, Dejan Tisma, Jenny Truong and Munnyreach Vann.

Return to top