2013-07-19 / Community

Honor Roll

Cape Elizabeth High School, fourth quarter

Seniors

High honors: Josephine Barth, Griffin Carpenter, Travis DeLano, Daniel Epstein, Robert Freccero, Caroline Gleason, Francesca Governali, Mireia Odlin, Brett Parker and Natalie Underdown.

Honors: Ryan Allmendinger, Max Barber, Ellen Best, Alexander Bornick, Allison Briggs, Anna Brogan, Abigail Buhrman, Justin Cary, Harper Chalat, Nolan Chase, Meghan Clifford, Jane Coffrin, Elizabeth Coughlin, Zachary Culver, Jamie Dell’Aquila, Clarice Diebold, Seth Dobieski, Petar Filipov, Michaela Forde, Matthew Gilman, Sydney Glazier, Adam Haversat, Zachary Hillman, Emma Inhorn, Anastasia Kouros, Stefan LaRose, Jonathan Lynch, Erin Lyons, Alissa Mitchell, Meaghan Monaghan, Jessica Morgan, Nolan Morris, Ariana Mortello, Rudolf Peltzer, Talley Perkins, Madelaine Riker, Charlotte Sawyer, Samuel Sherman, Emily Spidle, Lauren Steidl, Kisa Tabery, Emily Tall and Chelsey Whynot.

Juniors

High honors: Heather Chase, Lucas Dvorozniak, Kevin Hare, Dorothy Janick, Mikaela Kohan, Katherine Miklavic, Matthew Reale-Hatem, Nicholas Shedd, Jane Vaughan and Addison Wood.

Honors: David Allen, Samantha Altznauer, Julian Andrews, Amanda Barnett, Ysanne Bethel, Allison Bowe, Elijah Breed, Daniel Brett, William Britton, Gavin Cottrell, Claudia del Olmo Carceles, Ethan Duperre, Samuel Earnshaw, Dylan Egeland, Trevor Ewald, Matthew Fisher, Sarah Flaherty, Elise Flathers, Trevor Gale, Henry Gent, Zoe Gillies, Joshua Graessle, Jordan Greer, Audrey Grey, Mae Gruen, John Hall, Dana Hatton, Caroline Herriman, Kia Hewins, Kayla Horne, Isabel Johnston, Omar Khalidi, Montserrat Kwan, Mackenzie Leighton, Gabriel McGinn, Abigail McInerney, James Monroe- Chausse, Sophie Moore, Kayne Munson, Emma O’Rourke, Matthew Oberholtzer, Sara Paclat, Mary Perkins, Katie Rabasca, Elizabeth Raftice, Natalie Rand, Margaux Rioux, Deven Roberts, Gwyneth Roberts, Nathan Rose, Hannah Rosenfield, Anne Russell, Stuart Rutty, Ian Schrank, Phoebe Shields, Liam Simpson, Colin Smith, Tyler Stephen, Brian Taintor, Mary Thibodeau, Jack Tierney, Lucia Torner del Villar and Sydney Wight.

SOPHOMORES

High honors: Kathryn Clark, Caroline Garfield, Julia Ginder, Brette Lennon and Maci Russell.

Honors: Mathias Barth, Sierra Bates, Eva Brydson, Paul Calande, Ting-Ju Chiang, Matthew Chipman, Isabel Clarke, Mark Coleman, Parker Dinsmore, Aaron Dobieski, Owen Doherty, Jack Drinan, Emily Faria, Rhoen Fiutak, Edward Galvin, Rachel Garrity, Luke Gilman, Thomas Gleason, Thomas Gleeson, Walker Grimes, Luke Harrison, Robert Harrison, Noah Haversat, Lily Jordan, Kyle Kennedy, Thomas Lalouche, Emma Landes, Arturo Lizano, Rachel Lockwood, Sarah Loring, Emily Lynch, Samuel MacDuffie, Robert MacKay, Devin Maguire, Daniel Menz, Mitchell Morris, Amelia Morrissey, Ethan Murphy, Nicholas Pellechia, Michaela Pinette, Hannah Preble, Kirsten Rudberg, Hannah Saturley, Hannah Sawyer, Rachel Seekins, Benjamin Stanley, Lindsay Stewart, Conner Sullivan, Ashley Tinsman, Zachary Vaughan, Andrew Volent, Andrew Whynot, Leo Wing, Claire Zimmerman and Sarah Zucchero.

Freshmen

High honors: James Bottomley, Madeleine Bowe, Gregory Corsello, Brayden Crosta, Jared Duperre, Rachel Epstein, Haley Fawcett, Chloe Gillian, Hannah Glazier, Eileen Misterovich, Alexander Mukai, Caitlin O’Sullivan, Hazel Pine, Harrison Queeney, William Steidl, Natalie Vaughan, Morgan Wight and McKenna Wood.

Honors: Sierra Aceto, Kelsey Allan, Alexandria Bakke, Anna Ball, Montana Braxton, Katherine Breed, Lydia Brenneman, Thomas Brett, Phoebe Coburn, Madolyn Connolly, Timothy Corsello, Alexandra Demeter, Victoria Diaz, Anna Doherty, Marcus Donnelly, Miles Dorrance, Dana Dufresne-Bonoff, Emma Dvorozniak, Megan Ellsmore, Matthew Fishbein, Jahanara Freedman, William Gibson, Adara Graessle, Matthew Graham, Teresa Haller, Jasper Hansel, Katherine Hansen, Taylor Hansen, Carter Harvey, Ryan Harvey, Sophie Hewitt, Emma Hindall, Olivia Hintlian, Lauren Holmes, Nathaniel Ingalls, Joseph Inhorn, Andrew Jensen, Anya Kohan, Roman Medina, Sarah Merriam, Noah Messerschmidt, Lily Norris, Jack O’Rourke, Kathleen Oberholtzer, Nicholas Pappas, Catherine Pellegrini, Jillian Petersen, Gabrielle Raymond, Matthew Riggle, Dylan Roberts, Robert Sarka, Rosalie Stevens, Allison Stewart, Nikita Wallace and Erin Whitcomb.

Return to top